Suwalskie Tropy Race to długodystansowe terenowe zawody rowerowe po wyznaczonej trasie. Jest to pierwsza edycja imprezy, która nawiązuje do wieloletniej tradycji organizowanych przez nas zawodów na orientację Mazurskie Tropy.

Tym razem, zamiast mapy otrzymacie ślad GPS, który będzie wyznaczał trasę Waszego przejazdu. Tworzy ją pętla, przebiegająca przez malownicze zakątki północno – wschodniej Polski: Suwalszczyzny i Pojezierza Ełckiego. Poprowadziliśmy ją na dwóch dystansach do wyboru – 500 km oraz 200 km,  głównie drogami szutrowymi i dobrze przejezdnymi ścieżkami terenowymi. Tak więc sprawdzą się tu zarówno rowery mtb, przełajowe jak i gravelowe. Wasz przejazd będzie na bieżąco monitorowany przy pomocy trackera GPS i ogólnodostępnej aplikacji.

Rajd rozgrywany jest w formule samowystarczalności. Jedziesz bez wsparcia, ale oczywiście możesz jechać w parach lub grupie. Sam decydujesz gdzie zrobić postój, wykąpać się w jeziorze czy zatrzymać na nocleg. Oczywiście możliwa jest też jazda non-stop, choć wtedy na pewnym odcinku ominą Cię niezwykłe krajobrazy w jakie obfituje trasa. 

Zapraszamy!

Polne i leśne szutry, pofałdowane krajobrazy i szmaragdowe jeziora już czekają na Wasz przyjazd.

Organizatorzy